Opel Corsa: edevalt asjalik

disain, sõidumugavus, kasutuslihtsus taha-külgsuunda nähtavus tagurdamisel

Autode liigitamine “naistekateks” ja “meestekateks” kõlab sama pädevalt nagu raamatute hindamine üksnes lehekülgede arvu järgi. Kui aga keegi ütleb Opel Corsa kohta “naistekas”, on tegu komplimendiga.

Defineeriks “naisteka” siinkohal kui praktilise väikese auto, mis ei maksa palju, kuid näeb hea välja. Uue Corsa hinnad algavad 143 810 kroonist.

Tõsi, selle eest saab üheliitrise mootori ja tagasihoidliku varustusega mudeli, kuid kas linnas ristlemiseks on ikka 200 hobujõudu ja 18tolliseid valuvelgi vaja? ABS-pidurid, roolivõimendi ning väljalülitatav kaasreisija turvapadi (et saaks paigaldada lapseistme) on lihtsamaski Corsas olemas.

Kaks versiooni

Huvitav detail auto sisemusest – n-ö meikimispeegel asus proovisõiduautol vaid juhi päikesesirmi tagaküljel. Kõrvalistujal seda polnud. Muidugi sellepärast, et mehed ja lapsed end (üldjuhul) ei meigi.

Kui kolmeukselise Corsa disainiga on vihjatud pigem sportlikkusele – hoogsa katusejoonega luuakse kupeelik mulje –, siis viieukselisel on enam rõhutatud praktilisust. Ja loomulikult on erinevad kereversioonid suunatud eri sihtgruppidele – viieukseline eelkõige lastega peredele.

Odavamatel versioonidel piirdub varustus esmavajalikuga, kuid lisavõimaluste nimekiri pakub nii mõndagi, mida supermini puhul tavaliseks nimetada ei saa. Näiteks jalgrattakandur (võimaldab kahe jalgratta vedu) Flex-Fix, mille saab vajadusel kaitserauast välja sõidutada, või kurvilaternad.

Corsa juhikohal võib end hetkega koduselt tunda – vähem vajatavad nupud on viidud juhi silma alt ära roolist vasakule, kuid on vajadusel kergesti leitavad-kasutatavad. Tähtsamad nupud on koondatud keskkonsoolile ning on samuti lihtsad ja loogilised kasutada.

Kolmeukselist Corsat parkides tuleb arvestada suure esiuksega. Küll aga on meeldiv, et ka tagaistmel jätkub isegi sportlikumal kereversioonil ruumi nii peale kui jalgadele. Viie ja kolme uksega Corsa on millimeetri pealt sama pikkuse ja võrdse telgede vahega.

Pehme minek

Pakiruumi 285liitrist mahtu saab hõlpsalt suurendada tagaistme seljatuge alla klappides. Maht kasvab rohkem kui kuupmeetrini ning vedada saab peaaegu 1,4 meetri pikkuseid ja ligi meetri laiuseid esemeid. Praktilisust suurendab pakiruumi topeltpõhi.

Corsa vaikset sõitjateruumi täiendab mugav, mõõdukalt pehme vedrustus, mis teeb ka pikkade vahemaade läbimise meeldivaks ja vähe väsitavaks. Samas on Opeli uudismudel suuteline pakkuma ka sõidumõnu sõna emotsionaalsemas tähenduses, on kiire reaktsiooniga ja hästi tunnetatav.

Kui üldiselt on Corsa manööverdamine hõlbus, siis pisimiinuseks selles on kolmeukselise laiad C-piilarid (kere osa, mis jääb tagumise külgakna ja tagaluugi vahele), mis piiravad vaadet tagurdamisel taha-külgsuunda.

Äärmuseid pole

Prooviautol olnud ottomootorite valiku võimsam, 90hobujõuline 1,4liitrise töömahuga jõuallikas kulutab keskmiselt 5,9 liitrit kütust sajale kilomeetrile.

Jõulisemaks minekuks vajab see pöördeid nagu väikesed mootorid enamasti, kuid plussiks on ikkagi suhteliselt suur paindlikkus. Käiguvahetusi ei pea linnaliikluses tegema liiga tihti, kuid maanteetempos ihkaks kuuendat käiku.

Mootorivalikus äärmusi polegi: bensiini tarvitavad jäävad võimsusvahemikku 60–90 hobujõudu ning diislid 75–125 hobujõudu. Säästlikum on 1,3liitrine diisel, mis kulutab keskmiselt 4,6 liitrit sajale kilomeetrile, parima dünaamikaga aga 1,7liitrine diisel, mis kiirendab Corsa paigalt sajani 10,1 sekundiga.

Hea juhitavusega, mugav, praktiline ja atraktiivse välimusega supermini, mille kallal on peaaegu võimatu norida.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind170 007 kr
MootorR-4, otto 1364 cm3
Võimsus66 kW (90 hj) 5600 p/min
Pöördemoment125 Nm 4000 p/min
Käigukast5käiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus173 km/h
Kiirendus12,4 s
Kütusekulu5,9 l / 100 km
Hooldevälp-
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad0
Turvapadjad0
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.