Tagasihoidlikult asjalik Corolla

kvaliteet, ruumikus, varustus “nähtamatu” välimus

Nelja ja poole meetri pikkuseks kasvatatud Corollaga võib tänavapildis nähtamatuks muutuda.

Klassikaline sedaan, kus pole peaaegu millegi kallal norida ega ka midagi, mida taevani kiita – nii võib võtta kokku esmamulje Corollast. Suunatuna vanemale ostjaskonnale kui Auris, loobusid auto loojad igasugustest nn eriefektidest ka sõiduki sisemuses.

Aurise uhkustavalt kaarduva keskkonsooli asemel leiab Corolla sisemusest tavapärase armatuurlaua. Käigukang paikneb seal, kus enamikul autodel, seisupiduri hoob samuti. Varustus on baastasemelgi korralik: konditsioneer, laternapesur, stabiilsuskontroll, istmesoojendus, üheksa turvapatja, raadio ja CD-mängija jne.

Mugav minek

Ruumikuse üle ei tohiks kurta ei Corolla esi- ega tagaistmetel sõitjad. 450liitrine pakiruum mahutab nii mõndagi. Pisimiinusena saab seda väljastpoolt avada vaid võtme abil. Läbilaadimisvõimalus istmete allaklappimise näol leidub samuti.

Kui Aurise uksesahtel joogipudelit ei mahutanud (olid väljasõidutatavad hoidikud, mis seavad suuremad piirangud nii mahule kui kujule), siis Corollal on need mahukamad, pooleliitrine pudel mahtus sinna vabalt.

Mootorivalik kattub Aurisega vaid ühe erandiga: Corollale ei pakuta 177hobujõulist diislit. Sõiduomadusi iseloomustab mugavus – vaikne sõitjateruum, mitte liiga jäik vedrustus, käepärased juhtimisseadmed, mugavad istmed.

Suured mõõtmed

Suuremad keremõõtmed teevad Corolla Aurisest pisut kohmakamaks. Sportliku sõidu nautijad Corollast oma elule sisu ei leia, kuid neile polegi see auto ehitatud. Küll on aga mõeldud ülalpidamiskulude vähendamisele – alates võimalikult väikese kuluga tehtavast remondist pisiavarii puhul (näiteks spetsiaalne süsteem, mis kaitseb avarii korral radiaatorit purunemast) kuni efektiivse hooldusprogrammini.

Pretensioonitu disainiga, kuid hästi varustatud, avara sõitjateruumiga ja mugav auto.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind243 300 kr
MootorR-4, otto 1398 cm3
Võimsus71 kW (97 hj) 6000 p/min
Pöördemoment130 Nm 4400 p/min
Käigukast5käiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus170 km/h
Kiirendus13,0 s
Kütusekulu6,7 l / 100 km
Hooldevälp-
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad0
Turvapadjad0
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.