Kiire pereauto

disain, juhitavus, varustus mõningad materjalid sõit­ja­te­ruumis, lärmakas diiselmootor, teemüra

Nagu kõlbab vahukooretort maasikatetagi süüa, pole ka kurvinauding väikekeskklassi auto puhul esmatähtis. Kui aga uus Lancer oleks tort, siis kindlasti maasikatega.

Välimuselt paistabki uus Lancer, Toyota Corolla, Volkswagen Golfi, Opel Astra ja paljude teiste väikekeskklassi autode rivaal, hoopis suvel Eestisse jõudva Evo X avamänguna. Kiirust kuulutav välimus – alates kärgvõredest õhuvõtuavadel ja voltidest kapotil kuni 18tolliste kergratasteni – loob mulje enamast kui lihtsalt ühest pereautost.

Ehkki sõiduelamused sisalduvad hinnas, on Lancer siiski ennekõike pereauto, millel lisaks emotsioonidele mängivad tähtsat rolli hind ja varustus. Odavaima Lanceri eest küsitakse 235 000 krooni, selle kapoti all on 1,5liitrine 109hobujõuline mootor ning efektseid valuvelgi asendavad terasest rattad.

Varustusega siiski ei koonerdata: olgu nimetatud üheksa turvapatja, konditsioneer, elektrilised aknatõstukid jms. Kui hinnale lisandub 10 000 krooni, täieneb nimekiri ka stabiilsuskontrolliga. Võrdluseks: Toyota Corolla hinnad algavad 248 900 kroonist, Mazda3 sedaanil 230 400 kroonist ja Opel Astra sedaanil 230 534 kroonist.

Ruumikas, kuid plastine

Mitsubishi müüjad pakuvad ka võimalust maksta Lanceri eest 390 000 krooni. Sellisel juhul põleb silindrites diislikütus, muusikat saab kuulata Rockford Fosgate’i üheksa kõlariga süsteemist, istmeid katab nahk ning auto käivitamiseks pole tarvis võtit taskust võtta. Ehkki prooviautoks oli just see 390 000 krooni maksev, saab diisel-Lancerit Eestis osta alles 2008. aasta keskel.

Sõitjateruumis oleksid auto loojad võinud siiski kõva musta plasti asemel kasutada soliidsemaid materjale. Mitte et ooda­nuks väikekeskklassi sõidukilt väärispuitu ja naturaalnahka, kuid pehmemaid, hinnalisema välimusega pindu kindlasti. Ülearused poleks ka kindalaeka valgustus ning võimalus reguleerida rooli sügavuti.

Ruumipuudust ei pea kannatama ees ega taga istujad. Pakiruumi mahuks märgitakse 400 liitrit, mis tähendab, et sinna mahub palju ja läbilaadimisvõimaluski on olemas. Küll võiks aga pakiruumi avamismehhanism pärast nupuvajutust luugi kaitserauast veidi kõrgemale tõsta või leiduda kaitserauas luugi tõstmise hõlbustamiseks süvend. Tekkiv pilu on käe vahele mahutamiseks väikesevõitu ning kui auto on porine, määrib sõrmed kindlasti.

Nauditav teel

Eelkäijast laiem rööbe, pikem telgede vahe, isegi Evo IX-st jäigem kere ja täpselt häälestatud vedrustus (ees MacPherson-tüüpi, taga mitmikhooblahendus) panevad Lanceri liikuma innukalt ja annavad juhitavusele konkreetsuse. Spordiga liiale ei minda, Lancer sobib ka auklikele teedele.

Volkswageni päritolu kaheliitrine diiselmootor annab kuuekäigulise manuaalkäigukasti vahendusel juhi käsutusse 140 hobujõudu ja 310 njuutonmeetrit, viimast juba 1750 pöördel minutis. Paindlik ja sitke jõuallikas särab möödasõitudel jõulise kiirendusega.

Keskmiseks kütusekuluks märgitakse 6,1 liitrit sajale kilomeetrile. Mootori miinuspoolele jäävad tema tahumatud maneerid, seda nii käiguühtlust kui müra silmas pidades.

Mootorivalikus on ka 1,5liitrine ja 1,8liit­rine ottomootor võimsustega vasta­valt 109 ja 143 hobujõudu, mõlemale pa­kutakse viiekäigulist manuaalkäi­gukasti, esimesega kaasnevatesse valikuvõimalustesse kuulub neljakäiguline automaatkäigukast, teisel variaatorkäigukast. Diiselmootorit saab ainult manuaalkäigukastiga.

efektse disaini ja hea juhitavusega pereauto, mis väärinuks enam tähelepanu sõitjateruumi viimistlusmaterjali valikul

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind390 000 kr
MootorR-4, diisel, 1968 cm3
Võimsus103 kW (140 hj) 4000 p/min
Pöördemoment310 Nm 1750 p/min
Käigukast6käiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus207 km/h
Kiirendus9,6 s
Kütusekulu8,2/4,9/6,1 l / 100 km
Hooldevälp20 000 km
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad0
Turvapadjad9
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.