Opel Astraga lumes

hea baasvarustus, palju lisasid, disain, sõitjateruum põlveruum taga

Kui Autoleht esimest korda uut Opel Astrat proovis, olid suvised sõiduolud ning auto varustus teadmata. Teise prooviringi tegime talvel ning saame edastada ka varustusinfo.

Astra hinnad algavad 220 400 kroonist. Baasmudelit liigutab sajahobujõuline bensiinimootor, varustus mingit erilist luksust ei sisalda, kuid tagasihoidlikumate ja veidi kõrgemategi nõudmistega autoostja peaks igati rahul olema: stabiilsuskontroll on olemas, kuus turvapatja samuti, kaks elektrilist aknatõstukit, raadio ja CD-mängija, välise audioseadme ühendamisvõimalus ning kliimaseade samuti.

Talvist sõitu silmas pidades tuleb märkida, et peeglisoojendused sisalduvad hinnas ka odavaimal mudelil, kuid istmesoojendused kuuluvad lisade sekka kõigil varustustasemetel. Muide, Astrale saab tellida ka roolisoojenduse, mis pole väikekeskklassi puhul sugugi tavaline.

Seatav talviseks teeks

Talvisel sõidul osutub ootuspäraselt kasulikuks FlexRide’i-nimeline süsteem, mis võimaldab muuta amortisaatorite jäikust, roolivõimendi seadet ning gaasipedaali tundlikkust. Valida saab kolme võimaluse vahel: sportlik, tavaline ja mugav (viimast tähistab Opelil märksõna tour) sõit. Just viimane seade osutub parimaks lumisel ja jääkonarustega teel: auto käitub rahulikult, vedrustus mängib tee konarustega kaasa. Gaasi on lihtsam doseerida ning roolitunnetus, mida suvel ja asfaldil peaks liiga lodevaks, on igati tasemel.

Samas suudab proovitud 1,6liitrine turbomootor (180 hj, 230 Nm) olla igati ülesannete kõrgusel sport-seades. Pakkuda reibast minekut ning koostöös tundlikuks reguleeritud gaasipedaaliga reageerida vahetult ja teravalt.

Muudest Opel Astra omadusest kirjutas Autoleht 2009. aasta 25. novembril, artikkel on kätte saadav www.autoleht.ee. Kui toona, mil varustus polnud teada, sai auto hindeks neli tähte, siis nüüd tõstsime punktisummat veelgi.

kõrgel tasemel ja hästi varustatud pereauto, mis on ülesannete kõrgusel ka talvistes tingimustes.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind292 300 krooni
MootorR-4, otto, 1598 cm³
Võimsus132 kW (180 hj) 5500 p/min
Pöördemoment230 Nm 2200–5400 p/min
Käigukastkuuekäiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus221 km/h
Kiirendus8,5 s
Kütusekulu8,8/5,6/6,8 l / 100 km
Hooldevälp30 000 km
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad2
Turvapadjad6
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.