Kiirusekummardajate varjupaik

sõiduelamused, kiirus, võimsus jäik vedrustus, hind

Mida suurem kiirus, seda paremaks BMW 650i kabriolett muutub.

BMW 6. seeria kabriolett oma V-8-mootori kahe turbo abil arendatava 407 hobujõu, ligi viiemeetrise pikkuse juures vaid kahe täismõõdus istekoha ja 300liitrise pakiruumiga ning rohkem kui 100 000-eurose hinnaga on ratsionaalselt võttes täiesti mõttetu auto. Aga maailm oleks palju kehvem koht, kui 6. seeriat ja temataolisi ei leiduks. Me ei taha ju, et autod oleksid vaid kodumasinad!?

Mõni ütleb, et iga auto on hea, kui sellel leidub võimas mootor. Paraku võib niisuguse retsepti järgi valmistatud „hea auto” kujutada endast kuvaldat, mille löögijõus ei ole põhjust kahelda, küll aga täpsuses. 650i suudab virutada, aga pakub samas ka sõiduelamust selle sõna hõrgumas tähenduses.

Mõistagi tuleb elamuste saamiseks katus esmalt kokku pakkida, juhi roll piirdub 19 sekundit vältavas protsessis nupu allhoidmisega. Sekundid enne starti on ühtlasi viimane hetk, kui kajakate kisa autosse kostab, peagi sumbub see V-8 ja tuule vihinasse. Edasine on vägivaldne, teatud mõttes isegi hirmutav. Nagu lendaks läbi äikesepilve: auto rappub, väriseb – rada pole just kõige siledam, kõrgetele pööretele sunnitud V-8 mürgeldamine ja orkaaniks paisunud tuul annavad oma, et juht unustaks kõik peale auto, tee ja kiiruse. Tormav kabriolett pakub autoentusiastile samasugust varjupaika argimurede eest nagu mõnele õngitsemine või jalutuskäik metsas.

Jäik vedrustus

Kaheksakäiguline automaatkäigukast vahetab käike välgukiirusel ja peaaegu märkamatult, hobujõud ja njuutonmeetrid, viimaseid pakutakse 600, otsekui voolaksid ühtlase joana mootorist mööda kardaani tagaratasteni. BMW 650i suudab paigalt sajakilomeetrise tunnikiiruseni paiskuda viie sekundiga, tippkiirus on piiratud 250 kilomeetriga tunnis.

Kui millegi kallal norida, siis läheb miinusena kirja veidi kunstlikuna mõjuv elektrilise roolivõimendi vahendatav tunnetus, 650i võiks olla veelgi vahetum. Olgu siinkohal lisatud, et Autoleht ei ärgita kedagi liikluseeskirja rikkuma, veel vähem ennast ja teisi ohtu seadma – kiire sõit peab olema ohutu, koht selleks sobilik.

BMW suurel kabrioletil leidub lisaks kiiruslikkusele ka teine pool: see võimaldab rahulikku lonkimist. Ka 407 hobujõuga võib vaikselt suristada linnatänavatel, kuid parem oleks, kui need oleksid siledad. Nimelt on BMW 650i vägagi sportliku vedrustusega ja ka mugavusseades annab tee ebatasasustest otsekohe teada.

Ennekõike mõeldud kahele

Atleetlikkuse sõnumit kannab muidugi BMW 6. seeria disaini iga joon, nii et kes autole eemaltki pilgu heitnud, peaks oskama juba prognoosida, mida sellelt oodata. Mõistagi näeb kabriolett elegantsem välja katuseta olekus kui kinnisena. Katuse saab, muide, peale-maha klappida ka auto liikumisel kuni 40 kilomeetrit tunnis.

Tõeliselt mõnusalt tunnevad end autos kaks inimest: juht ja kaassõitja. Tagaistmele mahub veel kaks, kuid laiutada seal ei saa. BMW teatab kohtade arvuks autos 2 + 2. Kui katus kokku pakitud, mahutab pakiruum 300 liitrit, teisel juhul 50 liitrit rohkem.

Ei pea vist pikalt seletama, et vanas vääringus jämedalt 1,6 miljonit maksvas autos on viimistlus ja materjalid absoluutne tipptase, mille kallal norimine ka luubiga uurides võimatu. Varustuse loetelu on ka põhinimekirjas ammendav, kuid muidugi saab valida ka hulga lisade hulgast. Jahedas kliimas katuseta sõita tahtes oleks vahest hea mõte osta juurde roolisoojendus, istmesoojendused sisalduvad juba baashinnas.

Kallis auto, mis pakub sõiduelamusi kõige ehedamal kujul.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind101 380 eurot (1 586 252 krooni)
MootorV-8, otto 4395 cm³
Võimsus300 kW (407 hj) 5500–6400 p/min
Pöördemoment600 Nm 1750–4500 p/min
Käigukastkaheksakäiguline automaatkäigukast
Tippkiirus250 km/h
Kiirendus5,0 s
Kütusekulu15,5/7,9/10,7 l / 100 km
Hooldevälpnäidiku järgi
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad4
Turvapadjad6
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.