Note võtab diislinoote

mootor, ruumikus, varustus, ka mugavus selle mootoriga ainult üks varustustase, hind

Mullu kevadel turule tulnud ja nüüd ka diiseljõuallikatega pakutav Note on hetkel ainuke mudel Nissani sõiduautode valikus, millele diiselmootorit pakutakse.

Väiksemate autode suhteliselt väiksema läbisõidu tõttu ei pruugi diiselauto kallima ostuhinna tagasiteenimine kütusesäästu arvelt alati õnnestuda. Mahtuniversaali ja tavalise luukpära elemente ühendava Note’i puhul võiks see siiski kõne alla tulla. Ruumikas, autoklassi kohta mugav ja vaikne auto sobib ka pikemateks otsadeks.

Note’i kahe 1,5liitrise turbodiisli (68 ja 86 hj) hulgast kõlbabki viimaseks otstarbeks ilmselt paremini võimsam.Tehase andmetel kulutavad autod keskmiselt peaaegu ühepalju kütust – esimene 5,2 l / 100 km ja teine isegi 0,1 l võrra vähem. Autode hinnavahe on 31 000 krooni.

Rikkalik varustus

Kohati, näiteks käivitamisel ja tugeval kiirendamisel on diislihääl selgesti kuulda, kuid muidu kaob see muu tasase sõidumühina hulka. Siduri, käigukasti ja gaasi koostöö tundub hea ning liikumine on sestap pingevaba, kui ehk õhkõrn jõuetus madalatel pööretel välja arvata.

Turbodiisli tõhusa pöördemomendi tõttu sobib hinnavõrdluseks võtta pigem Note’i 1,6liitrine ottomootor kui ligilähedase võimsusega 1,4liitrine. Siis ei tulegi hinnavahe eriti suur, sarnase varustustaseme puhul vaid 15 500 krooni.

Note’i diislite üheks valikut kitsendavaks asjaoluks on, et kumbagi varianti saab vaid ühes varustustasemes, vastavalt Visia CD A/C ja Acenta. Viimasel kuulub varustusse muuhulgas ka sellist kerget luksust nagu nn intelligentne võti, automaatkliimaseade, kuue CD vahetajaga audioseade, vihmasensor ja kergmetallveljed.

Paljudele hinnatundlikele klientidele sobiks ilmselt ka veidi vähema varustuse ja odavama hinnaga 86hobujõuline variant.

Moodne diiselmootor sobib hästi ka Note’i-sugusele autole. Acenta varustus on rikkalik, ent piiratud mudelivaliku puhul tähendab ka kõrgemat alghinda.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind255 900 kr
MootorR-4, diisel, turbo 1461 cm³
Võimsus63 kW (86 hj) 3750 p/min
Pöördemoment200 Nm 1900 p/min
Käigukast5käiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus168 km/h
Kiirendus13,0 s
Kütusekulu5,1 l / 100 km
Hooldevälp-
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad0
Turvapadjad0
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.