Nissan tähistab luksuslikult

maastikusuutlikkus, varustus aeglane automaatkäigukast

Nissani esimese maastikuauto valmimise 55. aastapäeva tähistamiseks valmistatud erimudelil Pathfinder Status 55 varustusega ei koonerdata.

Status 55 varustusega on nagu Tootsi pattudega jutustuses “Kevade”, kus köster nentis, et enne läheb jumalapäike looja, kui registriga ühele poole saab. Status 55-l leidub kõik, mis tava-Pathfinderi tippversioonil (ja seda pole vähe), pluss veel hulk mudeli erilisust rõhutavaid detaile: kroomitud iluvidinad, elektriliselt reguleeritavad esiistmed, elektriliselt avatav-suletav katuseluuk jms.

Hind, nagu erimudeli välimuski, pole samuti kuigi tagasihoidlik – 722 900 krooni. Seda on 200 000 krooni rohkem, kui maksab odavaim Pathfinder.

Sisulistest uuendustest 2007. aastaks tuleb märkida Pathfinderi mootorite viimist vastavusse heitmenormiga Euro 4 ning nii laskumist kui tõusult kohaltvõttu hõlbustava elektroonika lisandumist varustusse.

Erimudeli juhikoht kulmineerub mitmeotstarbelise ekraaniga armatuurlaua keskel: see võib kuvada suunari või reisiarvuti näite, samuti värviliselt tagurduskaamera pilti. Tõsi, nupurohkus ekraani alaservas nõuab harjumist ja rappuvas autos on kerge n-ö mööda panna.

Prooviauto 2,5liitrise diisli 171 hobujõudu ja 403 njuutonmeetrit mängivad viiekäigulise automaatkäigukastiga kokku ülisujuvalt, kuid mitte kuigi särtsakalt – käigukast kipub vahetustega viivitama.

Maastikul ei näi Pathfinderit peatavat ükski takistus, maanteel tähendab pika käiguga vedrustus maastikuautolikult tummist minekut. Ega 25sentimeetrine kliirenski asfaldisõidul kasuks tule. Haagise vedamises on Pathfinder meister, sappa võib haakida kuni kolmetonnise treileri.

Hästi varustatud maastikuauto, mis tunneb end kehvadel teedel paremini kui asfaldil.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind749 900 kr
MootorR-4, diisel 2488 cm3
Võimsus126 kW (171 hj) 4000 p/min
Pöördemoment403 Nm 2000 p/min
Käigukast5käiguline automaatkäigukast
Tippkiirus174 km/h
Kiirendus11,8 s
Kütusekulu10,5 l / 100 km
Hooldevälp-
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad0
Turvapadjad0
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.