Orlando ahvatleb hinnaga

hind, disain, praktilisus, madala hinna kohta hea baasvarustus tuim bensiinimootor, aukudes häälekas vedrustus

Chevrolet Orlando ei näe sugugi selline välja, et teda võiks pidada kõige odavamaks seitsmekohaliseks mahtuniversaaliks Eestis.

Aga ometi see nii on: 15 550eurone alghind tähendab, et seitsmekohalise mahtuniversaali saab soetada väikekeskklassi auto hinnaga. Seejuures pole tegu sugugi rool ja rattad-paketiga: hinnas sisalduvad konditsioneer, stabiilsuskontroll, kuus turvapatja, CD-mängija ja palju muud. Baasmudelit viib edasi 1,8liitrine, 141 hobujõudu arendav bensiinimootor.

Võrdluseks: hiljuti müügile jõudnud Mazda5 hinnad algavad 19 172eurost, Opel Zafiral näiteks 18 061 eurost ja Peugeot 5008-l 19 190st. Seitsmekohalise auto, kuid mitte mahtuniversaali saab siiski ka odavamalt kui Orlando, Dacia Logani universaalkerega mudeli MCV hinnad algavad selle istmete arvu puhul 10 780 eurost.

Nutikas panipaik

Orlando eristub paljudest rivaalidest oma jõulise, veidi maastikuautoliku olekuga ning mõjub silmale suuremana kui 4,6meetrine pikkus arvata lubaks. Sõitjateruumi sisemus klapib välimusega, olles küll mänguline, kuid pereauto ostja taluvuspiire kompama ei hakata. Voolav keskkonsool, sinise taustavalgustega näidikuplokk ning V-motiivi kordamine sisekujunduses mõjuvad efektselt, kuid mitte pealetükkivalt.

Panipaiku leidub piisaval hulgal, neist eriti nutikana torkab silma raadio nupupaneeli taga asuv. Paneel pöördub hingedel ning peidab laegast, kus paiknevad ka pistikud väliste heliseadmete ühendamiseks auto audiosüsteemiga.

Istmed on paigaldatud nagu kinosaalis: esimene rida kõige madalamal, viimane kõige kõrgemal. Esimesed kaks rida on täiskasvanutele mugavalt kasutatavad, kolmas, nagu selle suurusklassi mahtuniversaalidel tavaline, sobilik ennekõike lastele. Komistuskiviks suurematele sõitjatele saab seal mitte pea-, vaid ennekõike jalaruum.

Kui kolm istmerida kasutusel, kahaneb pakiruum muidugi imepisikeseks – 89liitriseks, kui kolmas istmerida kokku klapitud, siis saab kasutada igati mahukat 454liitrist pakiruumi. Istmete kokkuklappimine nii teises kui ka kolmandas istmereas käib hõlpsalt. Kui ka teine istmerida maha keerata ja laadida laeni, mahutab Orlando ligi 1,5 kuupmeetri jagu kraami.

Parim valik: diisel ja automaatkäigukast

Mootoreid saab valida kolme hulgast: 1,8liitrine bensiinimootor ja 130- ja 163hobujõulised diislid. Võimsamat diislit saab ka kuuekäigulise automaatkäigukastiga, ülejäänuid vaid manuaalsega. Bensiinimootoriga käib kokku viiekäiguline, teistega kuuekäiguline automaatkäigukast.

163hobujõuline diisel ja automaatkäigukast moodustavad Orlando puhul parima koosluse. 360njuutonmeetrist pöördemomenti arendaval mootoril jätkub piisavalt muskleid, et tulla toime ka raskema koormaga ning võimaldada maanteel vaevatuid möödasõite. Käiguomadused on viimistletud ning koostöö automaatkäigukastiga sujuv. Keskmiselt kulub kütust seitse liitrit sajale kilomeetrile, manuaalkäigukasti puhul liitri võrra vähem.

1,8liitrine bensiinimootor koos viiekäigulise manuaalkäigukastiga ei ole Orlandole parim valik. Jah, see komplekt on küll odavaim, kuid üsna tuim ning maanteekiirustel tõusevad ka mootoripöörded kütusekulukalt kõrgeks.

Sõiduomadustelt on Orlando üpris sõiduautolik. Sõidab eriliste emotsioonideta, kuid piisavalt vilkalt, et mitte muutuda kurvilisel teel tüütuks ning piisavalt rahulikult, et mitte väsitada suuremal maanteel. Sõita on üldiselt mugav, kuid auklikumatel lõikudel häirivad vedrustuse tööga kaasnevad kolksatused.

omanäoline, praktiline ja väga hea hinnaga mahtuniversaal.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind15 550 eurot (243 202 krooni)
MootorR-4, otto 1796 cm³
Võimsus104 kW (141 hj) 6200 p/min
Pöördemoment176 Nm 3800 p/min
Käigukastviiekäiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus185 km/h
Kiirendus11,6 s
Kütusekulu9,7/5,9/7,3 l / 100 km
Hooldevälp20 000 km
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad2
Turvapadjad6
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.