Suured Volvod ehitati säästlikumaks

ökonoomsus, mugavus, varustus Eesti autoostjat see ei puuduta, kuid nutitelefonirakendus vajab lihvi

Volvo uuendas mudeleid V70, XC70 ja S80, muutes nende diiselmootoreid ökonoomsemaks ja lisades ohutusvarustust.

2,4liitrise D5 diiselmootori võimsus kasvatati 10 hobujõu võrra 215le ja pöördemomenti 20 njuutonmeetri võrra 440le. Samas vähenes kütusekulu kaheksa protsendi võrra. Teisisõnu: näiteks manuaalkäigukastiga ja automaatse stopp-start-süsteemiga S80 tuleb nüüd toime 4,9 liitri diislikütusega sajal kilomeetril ning paiskab õhku 129 grammi süsinikdioksiidi kilomeetril.

Kaheliitrise D3 mootori võimsus ja pöördemoment jäid samaks, kuid eelkõige tänu peenlihvi saanud turbole jaguneb veojõud nüüd pööretevahemikku ühtlasemalt ning rammu jätkub rohkem ka mootori madalale töökiirusele.

Mitu uuendust, mis D3 ja D5 mootorile tehti, kattuvad. Nimelt on ju tegu tehniliselt väga lähedaste jõuallikatega, D3 väiksem töömaht johtub lühemast kolvikäigust. Näiteks on nukkvõllid ja kepsud kergemad, kolvirõngad väiksema hõõrdumisega, õlipump kettajamiga jne. Kõik kuuekäigulise manuaalkäigukastiga mudelid varustati automaatse stopp-start-süsteemiga.

Muu riistvara ei muutunud, seega ei ole põhjust peatuda nimetatud autokolmiku juhitavusel ja sõidumugavusel. Need on samasugused kui enne uuendust, mis, kui hästi lühidalt kokku võtta, on mõlemad tasemel.

Jalakäijale ohutumad

Varem mudelitele S60, V60 ja XC60 pakutud jalakäijatuvastussüsteemi koos automaatpidurdusega pakutakse nüüd ka V70, XC70 ja S80-le. See kasutab jalakäijate tuvastamiseks kaamera ja radari kombinatsiooni, avariiohukorral esmalt hoiatab ning kui juht ei reageeri, pidurdab autot. Volvo ütleb, et kui kõik autod oleksid varustatud sellise süsteemiga, väheneks jalakäijatest hukkunute arv 20 protsenti, raskelt vigastatute hulk aga peaaegu 30 protsenti.

Ühtlasi lisandus autokolmiku varustusse adaptiivne kiirushoidik – auto hoiab eessõitjaga kindlat pikivahet ka siis kui see peaks kiirust vähendama-kasvatama (viimast juhi antud piirini). Kiirushoidik suudab auto ka peatada.

Standardvarustusse kuulub kõigil kolmel City Safety nimeline süsteem, mis on mõeldud ära hoidma tagant otsasõite väikestel kiirustel. Jälgides laseranduri eesliikuvat autot, pidurdab see Volvot automaatselt kui juht ei reageeri eessõitja aeglustusele või peatumisele.

Täiustatud meelelahutuskeskus

Välimuse uuendused piirduvad mõningate uute värvide, velgede ja peeglitesse paigaldatud LED-suunatuledega. Sisemuse suurim uudis on info ja meelelahutuskeskus Volvo Sensus. Armatuurlauda paigaldatud viie- või seitsmetolline ekraan koondab kogu info auto seadistustest navigatsioonisüsteemini ning seda saab juhtida käsi roolilt tõstmata. Bluetooth-ühendus võimaldab lisaks mobiiltelefoniga kõnelemisele läbi auto helisüsteemi ka pisitikuta sidet auto ning välise muusikaseadmega.

Ühtlasi tutvustas Volvo ka auto ja omaniku sidepidamisvõimalust, algselt ennekõike abi kutsumiseks mõeldud süsteemi Volvo On Call edasiarendust. Nüüd peaks saama nutitelefoni vahendusel juhtida auto mitmeid funktsioone (uste lukustamine, eelsoojenduse sisselülitamine), samuti määrata auto asukohta ja seisundit (kütuse hulk paagis, odomeetri näit, õlitase jms), pidada sõidupäevikut jms. Proovisõidul töötas see süsteem äärmiselt ebastabiilselt ning Eesti turgu silmas pidades pole sel ka suuremat tähtsust, sest Volvo On Call meie turu väiksuse tõttu siinmail ei toimi.

Mudeliuuendus teeb pisikorrektiive ka hinnakirjades, mõni mudel muutub pisut kallimaks, mõni veidi odavamaks.

praktiline ja mugav pereauto, mis muudeti uuenduskuuri käigus ka ökonoomsemaks.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind37 700 eurot (589 877 krooni)
MootorR-5, diisel, 2400 cm³
Võimsus158 kW (215 hj) 4000 p/min
Pöördemoment
Käigukastkuuekäiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus225 km/h
Kiirendus7,8 s
Kütusekuluk 5,1 l / 100 km
Hooldevälpnäidiku järgi
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad4
Turvapadjad8
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.