Odav ja mahukas

odav, ruumikas, mugav vedrustus, tasane sõitjateruum disain, baas- ja lisavarustust vähe

Vähem kui 10 000eurose baashinnaga Dacia Lodgy osutub vägagi praktiliseks.

Lodgyt müüakse nii viie- kui ka seitsmekohalisena ning kuigi kahe lisakoha ostmine tõstab hinna 10 000 eurost kõrgemale, teeb Dacia ikkagi äärmiselt ahvatleva pakkumise. Näiteks algavad muidu soodsaks peetud Chevrolet Orlando hinnad 15 800 eurost ning 20 882eurose Opel Zafira asemel võib Lodgysid osta kaks lausa kaks!

Mida Dacia nii vähese eest siis vastu annab? Sellest oleme juba varem ka kirjutanud – kõigepealt eestpoolt täitsa kena, kuid tagaosas otsesõnu koleda disaini. Ent eks see ole maitse asi, mille osas jääb huviline hinnasilti vaadates niiehknaa pimedaks. Pealegi õigustab veidraid proportsioone mahukus. Meie proovisõiduauto oli viiekohaline ning tagumiste istmete taha jäi kaubaruumi nagu mõnes korralikud „muhviautos”. Eesistmetel ei ole kurtmiseks mingit põhjust, keskmises reas on pika juhi taga põlveruumi parasjagu umbes kuni 185sentimeetristele, pearuumi kuitahes pikkadele. Baasvarustuses saab keskmist istmerida kokku klappida tervena, parema varustuse korral kahes osas. Käib see paari liigutusega ning tekib hiigelsuur veoseruum.

Varustusest rääkides – kõik kartused osutuvad täiel määral õigustatuks, ehk kõige odavamatel Lodgydega ei saa kaasa sisuliselt ühtki mugavuslisa ning müüja kodulehel esitletav baasvarustuse nimekiri toob muige suule. Et sinna midagigi kirjutada, on välja toodud näiteks „Roolisammas fikseeritud asendiga”, „Ukse avamine võtmega” ja „Esiaknad manuaalselt avatavad”. Parema paketi korral saab ka kesklukustuse, elektrilised aknatõstukid nii esi- kui ka tagaustele ning reguleeritava roolisamba. Ning kui valite Prestige-versiooni, sisalduvad hinnas ka valuveljed, multimeedia- ja navigatsioonisüsteem ning tagumised parkimisandurid. 1,5liitrise diisliga tippmudeli hinna kergitab kõik see 15 690 eurole. Lisavarustuse nimekiri on harjumatult lühike, kuid see-eest taas meeldivalt väikeste numbritega: näiteks tagumised elektriaknad maksavad eraldi juurde ostes 90 eurot ja valuveljed 260 eurot. Kolmanda istmerea eest küsitakse 500 eurot.

Kõige esinduslikuma Lodgy sõitjateruumis kajastub odav hind ehk veidi plassides materjalides, kuid muus paneb see meeldivalt üllatuma. Näiteks müratase jääb isegi maanteekiirusel madalaks, nähtavus on läbi suurte akende väga hea ning juhtseadmed teistelt Daciatelt ja Renault’delt varem tuttavad ja seega väga hõlpsalt kasutatavad.

Tõenäoliselt saab tulevastes võrdlustestides Dacia sarjata juhitavuskatsetel, mida keerukama vedrustusega konkurendid läbivad kiiremini ja kindlamalt, kuid tavasõiduks ja Eesti tingimustes passib mugavas seades Lodgy suurepäraselt. Nagu ka võimsam 1,5liitrine diiselmootor. Väikest kubatuuri ei maksa tähele panna, 110 hj ja 240 Nm liigutavad krapsakalt ka koormaga autot. Käike on kuus (teise mootoritega viis) ning maanteel kulgeb Lodgy vaid umbes 1500 mootoripöördel. Keskmiseks kütusekuluks lubatakse 4,4 liitrit saja kilomeetri kohta, proovisõidul nullkraadiste temperatuuride juures näitas pardaarvuti täpselt liitri võrra enamat. Hea tulemus sellegipoolest. Kas ja kui kiiresti väike diisel krõbedate külmadega auto seest soojaks puhub, on iseküsimus, viie miinuskraadi juures see veel hätta ei jäänud. Sama diislit müüakse ka 90hobujõulises versioonis, ainsa bensiinimootorina on valikus 1,6liitrine 84hobujõuline, automaatkäigukasti ei pakuta.

odav, mahukas, mugav, säästlik: unustage eelarvamused ja leppige disainiga ning saate Lodgy näol superhinnaga hea pereauto!

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hind14 190 €
MootorR-4, diisel, 1461 cm³
Võimsus79 kW (110 hj) 4000 p/min
Pöördemoment240 Nm 1750 p/min
Käigukast6käiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus175 km/h
Kiirendus11,6 s
Kütusekulu5,3/4,0/4,4 l / 100 km
Hooldevälp20 000 km
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad2
Turvapadjad4
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.