Sanderost ruumikam Logan

Ehkki Dacia Sandero ja Logan jagavad paljusid sõlmi ja lahendusi, leidub erinevusi rohkem kui vaid keretüübist johtuvad.

Dacia ei tee mingit saladust asjaolust, et odava hinna taga on unifitseerimine, paljude sõlmede ristkasutus eri mudelitel. Näiteks kui istuda Logani, Sandero või Sandero Stepway rooli taha, teadmata millise mudeliga tegu, ära ei arvaks, nii sarnased on need.

Logani mootorivalik ei erine Sanderost, esialgse info põhjal võib oletada, et ka baasvarustus vähemalt turvalisuse osas tuleb sama. Hinnainfot ja detailset varustusloetelu veel ei ole, sest auto jõuab Eestisse veebruaris või märtsis. Prantsusmaal maksab Logan näiteks 7700 eurot.

Kui juhikohal Loganil ja Sanderol vahet ei tee, siis tagaistmel küll. Nimelt pakub Logan seal avaramaid olusid, jalaruum vastavalt 17,7 ja 14,4 sentimeetrit. Logani telgede vahe on 4,5 sentimeetrit pikem, auto ise aga peaaegu 30 sentimeetrit pikem.

Pakiruum mahutab Loganil palju, 510 liitrit, kuid nagu sedaanidel sagedasti, seab kandami suurusele piiri laadmisava. Kui vanal Loganil oli pakiruumi luugi küljes väike kõrv, millest mugav luuki avada, siis uuel säärast ei ole – porisel aastaajal on ebamugav kätt kaitseraua ja pakiruumiluugi alumise serva vahele toppida.

Nagu Sandero, peaks ka Logan sobima neile, kel liiklemist palju kehvematel teedel ja kes sportlikust sõidust suuremat ei hooli. Juhitavus on kindel, kuid sõit kiretu.

Sama 90hobujõuline mootor, mis tuli hästi toime Sandero pardal, saab edukalt hakkama ka Loganil. Kahjuks ei ole kogemusi teiste mootoritega.

Kahjuks ei ole veel teada hinnad, kuid ilmselt ei erine need kuigivõrd Sanderost. Mis tähendab, et tegu peaks olema igati asjaliku valikuga inimesele, kes tahab uut sedaani vähese raha eest. Tagaistmel leidub rohkem ruumi kui väiksemal ja luukpärakerega Sanderol.

Hind ja varustus

Disain

Sõitjateruum

Mootor ja jõuülekanne

Sõiduomadused

Tehnilised andmed
Hindteadmata
MootorR-3, otto, 898 cm³
Võimsus66 kW (90 hj) 5250 p/min
Pöördemoment135 Nm 2500 p/min
Käigukast5käiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus175 km/h
Kiirendus11,1 s
Kütusekulu6,7/4,3/5,2 l / 100 km
Hooldevälp20 000 km
Varustus
ABSolemas
ESPolemas
Roolivõimendiolemas
Kesklukustusolemas
Konditsioneerolemas
Istmesoojendusolemas
Valueveljedolemas
Cd-mängijaolemas
El. aknad0
Turvapadjad0
Otsing salvestatud.
Edaspidi leiad selle otsinguväljalt.